Mitte Lexuste lisagarantii tingimused

Unelmauto AS-i poolt loetletud sõlmede pikendatud garantii tingimused

 

Pikendatud garantii hakkab kehtima Garantiilehel märgitud kuupäevast ning on kehtiv Garantiilehel märgitud perioodil.

 

Pikendatud garantii kehtib lisaks Eestile järgmistes Euroopa riikides: Andorra, Austria, Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Horvaatia, Island, Küpros, Tšehhi Vabariik, Taani, Soome, Prantsusmaa, Makedoonia, Norra, Saksamaa, Gibraltar, Kreeka, Ungari, Island, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Poola, Portugal, San Marino, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania, Rootsi, Šveits, Madalmaad, Türgi (Euroopa osa), Ühendkuningriik ning Serbia ja Montenegro.

 

Pikendatud garantii katab Teie sõiduki loetletud mehaanilisi ja elektrilisi osi ootamatute tehniliste või elektriliste rikete korral. Pikendatud garantii kehtib ainult järgnevalt loetletud osadele:

 

Mootor

Nookurite plokk, k.a hüdrotõukurid, sisselaske- ja väljalaskeklapid (v.a põlenud), vedrud ja juhtpuksid, plokikaan (v.a praod ega koksistumine), plokikaane tihend ja eesmise klapikambri kaane tihend (v.a äravajumine), tõukurvardad, nukkvõllid ja tõukurid, jaotushammasrattad, jaotusrihmad ja jaotusketid, õlipump, kolvid ja kolvirõngad, silindrihülsid, kepsud, kolvisõrmed ja kepsulaagrid, väntvõll ja selle laagrid, sisselaskekollektor, hooratas ja selle hammasvöö, mootori kinnitused ja mootori juhtmestik.

 

Jaotusrihmad

Jaotusrihmad on kaetud garantiiga, kui need on vahetatud tootjatehase poolt ettenähtud vahetusvälba järgi (vajadusel peab olema valmis seda tõestama).

 

Manuaalkäigukast

Järgmiste sisemiste mehaaniliste osade rike: ülekanded, sünkronisaatori rõngad, vahetusmehhanismi liugurid ja võllid, laagrid ja puksid, peaülekanded.

 

Automaatkäigukast

Järgmiste sisemiste mehaaniliste osade rike: võllid, hammasülekanded, sidurid, pidurilindid, juhtklappide plokk, kiiruspiirik, õlipump, laagrid ja puksid, planetaarülekanne, vedavad hammasvõrud,  ülekanded ja pöörlemissageduse juhtarvuti.

 

DSG käigukast

Järgmiste sisemiste mehaaniliste osade rike: ülekanded, sünkronisaatori rõngad, vahetusmehhanismi liugurid ja võllid, laagrid ja puksid, peaülekanded, sidurid (v.a kulumine) juhtklappide plokk, õlipump.

 

Sujuvalt muutuva ülekandearvuga käigukast CTX

Sisemiste mehaaniliste osade rike, sealhulgas sidurid, planetaarülekanded, reduktorülekanded, võllid, muutläbimõõduga rihmarattad, veoelemendid (ketid), sisemised tihendid, laagrid ja puksid.

 

Hüdrotrafo

Mistahes sisemiste mehaaniliste osade rike.

 

Diferentsiaal

Taldrikhammasratas ja võllratas, hammasülekanded, võllid, laagrid ja puksid, vaheseibid ja äärikud.

 

Esivedu

Rattalaagrid (ainult vedaval teljel), veovõllid, kaasa arvatud püsikiirusliigendid, kardaanliigendid ja muhvid (v.a nende katted).

 

Tagavedu

Poolteljed, tagarataste veovõllid, kaasa arvatud püsikiirusliigendid, kardaanliigendid ja muhvid (v.a nende katted).

 

Rattalaagrid

Rattalaagrid (ainult vedaval teljel), poolteljed.

 

Turbolaadija

Turbo kaetakse garantiiga vaid siis, kui see on uuena tehases paigaldatud.

 

Nelivedu

Kaetud sarnaselt eelkirjeldatud esi- ja tagaveole.

 

Blokeerumisvastane seadis (ABS)

Tootja poolt paigaldatud blokeerumisvastased seadised on garantiiga kaetud.  (Välja arvatud juhtmestiku ja ühenduste rikked).

 

Kardaan

Kardaani rike, sealhulgas kardaanliigendid ja muhvid.

 

Jahutussüsteem

Mootori õlijahuti, mootori temperatuuriandur, mootori termostaat, paisupaak, küttepaneel, radiaator, termostaadi korpus, ventilaatori hüdrosidur ja jahutusvedeliku pump.

 

Kütusesüsteem (bensiin)

Sissepritsemootorid: Õhukulu mõõtur, lisaõhuklapp, kütuse sissepritsepump, kütuse rõhuregulaator, tühikäigu juhtklapp ja mõõtepea. (Välja arvatud pihustid, juhtmestik, torustik, ühendused, kütusepaak ja kütusefiltrid).

 

Kütusesüsteem (diisel)

Järgmiste spetsiaalsete diiselkomponentide rike: rõhuregulaator, piduri vaakumpump, külmkäivitusseade, kütuse sissepritsepump, kütuse etteandepump, hõõgküünalde relee, kõrgsurve mõõtepea, hüdrauliline/elektriline ajastusmehhanism, madalsurve etteandepump, kollektori lisarõhu kompensaator, pumba ajami sisse- ja väljalülitamise mehhanism.  (Välja arvatud kütusetorud, pihustid, hõõgküünlad, sissepritse ajastuse reguleerimised, kalibreerimine, stendikatsetustel ning emissioonitestis läbikukkumine).

 

Kütusesüsteem (Tehases paigaldatud surugaasiseade CNG)

Rõhuregulaator, sulgurventiil (ohutusventiil), kontrollventiil.

 

Õhukonditsioneer (tehases paigaldatud)

Õhukonditsioneeri kompressor, aurusti, paisuklapp, vedelikureservuaar, juhtploki lüliti, puhuri takisti ja konditsioneeri voolikud.

 

Roolisüsteem (sealhulgas roolivõimendiga roolisüsteem)

Roolilatt ja hammasratas (mitte katted), roolikarp, roolivõimendi latt ja pump, roolivõimendi pumba väike voolik, roolivõimendi paak ja pendelhoob (mitte katted).

 

Esi- ja tagavedrustus

Keerdvedrud, ülemised ja alumised õõtshargid, kuulliigendid ja pöördliigendid, ülemised õõtshoovad ja hüdrolaagrid alumistele õõtshoobadele.

 

Pneumaatiline vedrustus (kuulub garantii alla ainult siis, kui märge garantiilehel)

Õhkvedrud, juhtklapid, survepump.

 

Pidurisüsteem

Peasilinder, pidurdusjõu regulaator, piduri vaakumpump, pidurisadulad, rattasilindrid ja vaakumvõimendi.  (Välja arvatud korrodeerunud või kinnikiilunud osad).

 

Elektrisüsteem

Starteri mootor ja mähised, kaasa arvatud tõmbemehhanism ja pendiks, generaator, süütepoolid, aknatõstukite- ja katuseluugi mootorid, kesklukustus, salongiventilaatori mootor, elektrilise katuseluugi mootor/lüliti, suunatulerelee, esi- ja tagaklaasi kojameeste ning pesurite mootorid, elektrooniline süütevõimendi, ASR juhtplokk, kütusepaagi tasemeandur, süütesüsteemi juhtplokk, hõõgküünla relee (DERV), ASR täitur, sulgemisabi pump, tagumise päikesekatte mootor, aknatõstukid, vaakumpump ja lisaventilaatorid.

(Välja arvatud kogu juhtmestik, alarmsüsteemid, autosisene meelelahutussüsteem, antennid, autotelefonid ja autosisene navigatsiooniseadmestik).

 

Mootori juhtseade ECU

Sisaldab kõiki elektroonilisi juhtseadmeid.

 

Sidur

Siduriketas, siduritross, siduri summutusseadised, peasilinder, sidurkorv, survelaager,  isereguleeruv mehhanism ja  töösilinder.  (Välja arvatud kulumine).

 

Korpused

Garantiiga kaetud osa otsesest mehaanilisest või elektrilisest kahjustusest tingitud kahju korpustele ja mehaanilistele ning elektrilistele osadele korvatakse.

 

Kulumaterjalid

Kulumaterjalid nagu õlid, filtrid ja  jahutusvedelik kaetakse siis, kui nende vahetamine on vajalik otseselt antud kindlustuskaitsega kaetud osa mehaanilise purunemise tõttu.

 

Pikendatud garantii on kehtiv ainult juhul kui sõidukile on teostatud kogu lisagarantiiperioodi jooksul kõik tootjatehase nõuetele vastavad korralised hooldused Unelmauto AS või sõiduki ametlikus esinduses.

 

VÄLISTUSED:

 1. Garantiinõuet ei võeta vastu, kui rikkest teatakse hiljem kui 7 päeva pärast selle ilmnemist.
 2. Garantii ei kehti järgnevatel juhtudel:
  - lühirendiautodena, operatiivsõidukitena õppesõidukitena või taksona kasutamisel
  - võidusõiduks või muul viisil aja peale võistlusteks kasutatavad sõidukid,
  - mittestandardsed või modifitseeritud sõidukid.
 3. Garantii kaotab kehtivuse, kui puuduvad tootja poolt ettenähtud korralised hooldused või ei teostata neid õigeaegselt (maksimaalne lubatud ületamine 1 kuu ja/või 1 500 km)
 4. Garantii ei hõlma järgnevatel põhjustel tekkinud probleeme/kahjustusi:
  - loomulik kulumine, rooste
  - vedelike lekked
  - mistahes võõrkehad masinaosa sees või peal,
  - ülekuumenemine, külmumine,
  - sõiduki ebaotstarbeline kasutamine, hooletus
 5. Garantii ei hõlma järgnevatel põhjustel tekkinud probleeme/kahjusid: valesti või halvasti teostatud remondi tagajärjed, valesti paigaldatud masinaosad, valesti või halvasti valmistatud või väljatöötatud masinaosad, mitte tootja poolt standardina või lisavarustusena paigaldatud masinaosad,
 6. Garantii ei hõlma tulekahjust põhjustatud kahjusid ega liiklusõnnetuse poolt põhjustatud kahjustusi sõltumata sellest, kas sõidukikindlustus või kahjukindlustus need katab või mitte. Garantii ei hõlma kolmandaid isikuid ega füüsilisi kehavigastusi.
 7. Garantii ei hõlma üleujutuse, sõjategevuse, ülehelikiiruse lööklaine ega tuumaradiatsiooni põhjustatud kahjustusi.

 

Nõude esitamine Eestis

Kui Teie sõidukil tekib rike, võtke palun ühendust Unelmauto AS-iga. Kui see ei ole võimalik, siis lähima sõiduki volitatud edasimüüjaga. Paluge müüjal tuvastada rike.Juhul kui kui rikke parandamine ei ole hõlmatud käesoleva lepinguga, siis kohustute sõiduki osandamise ja remontimise kulud ise katma.

 

Kui Teie sõidukil tekib rike väljaspool Eestit, palun toimetage oma sõiduk lähimasse sõiduki volitatud esindusse. Paluge teha kindlaks rikke põhjus ja selle kõrvaldamise kulud. Teil tuleb esialgselt parandamise kulud ise kanda. Paluge arvele märkida ostjaks Unelmauto AS. Naastes riiki, kust sõiduk osteti esitage palun arve ja sellega kaasnevad dokumendid Teile sõiduki Unelmauto AS-le ning Teile hüvitatakse põhjendatud kulud vastavalt Unelmauto AS hinnakirjadele.

 

Pikendatud garantii üle andmine

Pikendatud garantii on seotud Teie sõidukiga ja tõstab selle väärtust uue omaniku jaoks, kui otsustate sõiduki maha müüa. Veenduge, et kõik pikendatud garantiiga kaasnevad dokumendid antakse uuele omanikule üle.

 

Uus omanik peab pikendatud garantii üleandmisest esimesel võimalusel Unelmauto AS teavitama, et tema andmed saaks Garantiilehel sõiduki omanikuna registreeritud ja pikendatud garantii jääks kehtima.

Broneeri teeninduse aeg
Broneeri proovisõidu aeg
Küsi pakkumist
Kiri varuosadele
Jälgi meie tegemisi:
Broneeri teeninduse aeg
Broneeri proovisõidu aeg
Küsi pakkumist
Kiri varuosadele
Sulge

Loading ...