LM

ISIKLIK LUKSUS

See luksuslik väikebuss on Lexus Nexti neljas mudel, millele eelnesid uhiuus NX, RX ja täiselektrilised RZ-i linnamaasturid. See on viimane etapp terviklikus tootesarjauuenduses, mis hõlmab uusi platvorme ja jõuallikaid ning uuenduslikke tehnoloogiaid.

VIP-idele ja ärimaailma tipptegijaile loodud uhiuus mahtuniversaal LM 350h paneb selgelt rõhku sellele, et sõit oleks luksuslik. Seitsme- või neljaistmelises jalatugedega sõidukis on palju ruumi ning selle luksuslikud nahkistmed ja peenelt kujundatud salong pakuvad esmaklassilist sõidurõõmu. Seitsmekohalise mudeli keskmine istmerida pakub lisaluksust ning neljakohaline mudel näitab mugavuse tipptaset tänu kahele tagumisele täielikult allalastavale lennukiistmele. LM 350h-ga sõit on nauditav kogemus, sest selle uue põlvkonna hübriidajam pakub 184 kW ülisujuvat võimsust.

Hind alates: 124 700 €

UHIUUS LEXUS LM

Lexuse eesmärk oli luua esmaklassiline salong, mis oleks sama mugav kui elutuba ja kus oleks olemas kõik mobiilse kontori võimalused – selliseid kahest maailmast pärit omadusi ei paku ükski teine turul olev sõiduk. See on ruum, kus sõitjad saavad nautida täielikku lõõgastust ja olla omas elemendis.

 

 

 

PAISTAB SILMA

ERILINE OLEK IGA NURGA ALT

LM-i kontseptsiooni väljatöötamise ajal korraldas Lexus uuringu eralennukite tootjate ja ülirikaste klientide hulgas. Uuringust selgus, et klientide jaoks on luksuse kõrgeim tase see, kui nad tunnevad ennast nii füüsiliselt kui ka vaimselt täiesti lõõgastununa. Seda omadust hinnatakse isegi kõrgemalt kui juurdepääsu moodsale tehnoloogiale ja funktsioonidele.

 

Lexus kasutas saadud teavet, et luua sellised sõidukid, kus sõitjad tunnevad ennast lihtsalt täiesti lõõgastunult, kus ei ole segajaid ja kus mugavusfunktsioonid on sõitjate järgi kohandatud. See on omotenashi põhimõte, millest lähtub Lexuse külalislahkus. Selle järgi peavad inimesed tundma, et nad on nagu külalised – nad on oodatud ja nende eest kantakse hoolt.

TÄHELEPANELIK KÜLALISLAHKUS

IGA DETAIL ON HOOLIKALT LÄBI MÕELDUD

LM-i arendamine on olnud täielikult inimesekeskne nagu kõigi Lexuse uute mudelite puhul.

 

Põhifookus on mugavusel ja sõitjate heaolul, mis väljendub salongis, kus on omotenashi põhimõttel külalislahkus viidud enneolematule tasemele. Kõik detailid on kujundatud eesmärgiga luua sõitjatele üdini kodune ja mugav olemine nii lõõgastumiseks kui ka töötegemiseks. Mugavad istmed toetavad täiuslikult. Salongis on täpselt reguleeritav temperatuur, õhukvaliteet ja valgustus ning lihtsasti kasutatavad digiteenused ja meelelahutusfunktsioonid, sealhulgas 48-tolline HD-laiekraankuvar ja eritellimusel valmistatud Mark Levinsoni 3D Surround Sound helisüsteem.

KAASAHAARAV SÕIDUELAMUS

LEXUSELE OMANE SÕIDUMUGAVUS JA VAIKUS

Lexus püüdis LM-is ühendada sõidurõõmu ja -mugavuse – omadused, mille vahel on keeruline tasakaalu leida. Lexuse jaoks piisavate sõiduomaduste saavutamiseks toetuti GA-K platvormi kvaliteedi eelistele, kere jäikusele ning sõidu-, pidurdus- ja vedrustustehnoloogiatele, mis pakuvad head dünaamikat ja säilitavad sõidumugavuse.

UHIUUS LM

7-ISTMELINE

Seitsmeistmelise mudeli keskmine VIP-istmete rida on esmatähtis nii ruumi kui ka juurdepääsetavate funktsioonide poolest. Kolmas ehk lisarida koosneb kolmest kokkupööratavast istmest, mille saab kokku klappida, kui on vaja rohkem ruumi pagasi jaoks.

UHIUUS LM

4-ISTMELINE

Neljaistmeline mudel on luksuse tipptase. Vaid kaks mitmefunktsioonilist tagaistet ja hulk omadusi, mis muudavad iga sõidu ülimugavaks ja -nauditavaks. Üks selliseid omadusi on salongi esi- ja tagaosa eraldav vahesein, millel on 48-tolline laiekraankuvar ja klaaspaneel, mida saab privaatsuse loomiseks hämardada. Eritellimusel valmistatud Mark Levinson 3D Surround Soundi helisüsteemil on 23 kõlarit. Salongi muudab veelgi mugavamaks Lexuse täiustatud kliimavalvur, mis juhib ja suunab soojendust ning õhutust termoandurite abil.

SALONG

NUTITELEFONI MEENUTAV MITMEOTSTARBELINE JUHTPANEEL

Salongis saab mitmesuguseid funktsioone kiirelt ja mugavalt reguleerida nutitelefonilaadsest juhtpuldist. Seda saab kasutada helisüsteemi, kliimaseadme, istmefunktsioonide, salongivalgustuse ja aknakatete juhtimiseks.

 

Uus LM on ka maailma esimene mudel, millel on häältuvastusfunktsioon, mis reageerib tagaistmel sõitjate käsklustele.

SALONG

MARK LEVINSON® 3D SURROUND SOUNDI HELISÜSTEEM

Mõlemas LM-i mudelis on eritellimusel valmistatud Mark Levinson 3D Surround Soundi helisüsteem. Neljaistmelise mudeli 23 kõlarit ja seitsmeistmelise mudeli 21 kõlarit esitavad parima kvaliteediga heli, luues kodukinoefekti.

SALONG

48-TOLLINE LAIEKRAANKUVAR

Neljaistmelise LM-i salongivaheseina allosas on 48-tolline laiekraaniga HD-kuvar, mis asub vaatamiseks optimaalse nurga all. Sellel on kolm vaatamisrežiimi: täisekraan, kino ning eraldi vasak- ja parempoolne ekraan, mis näitavad sõltumatut sisu (eraldi kõrvaklappidega vasakul ja paremal).

 

Kasutaja saab kuvada sisu otse oma nutitelefonist või tahvelarvutist või ühendada ekraani kahe HDMI-pesa kaudu. Süsteemi saab kasutada nii meelelahutuseks kui ka veebipõhisteks töökohtumisteks.

 

Seitsmeistmelisel mudelil on 14-tolline tagumine multimeediaekraan, mida saab kasutada eesmisel konsoolil olevast sõltumatult.

SALONG

LEXUSE LISAFUNKTSIOONIDEGA KLIIMAVALVUR

Lexus lõi uue LM-i jaoks kliimavalvurisüsteemi, millel on peale õhukonditsioneeri muidki omadusi ja funktsioone. Selle pakutavate võimaluste ulatust võib võrrelda isikliku teenriga, kes täidab kõik kasutaja soovid.

 

Kliimaseadet, salongi tagaosa valgustust, aknakatteid ja istme kaldasendit saab reguleerida ühe puutenupuvajutusega juhtseadmelt, mis on kohandatud iga sõitja jaoks.

SALONG

OMOTENASHI TIPPTASE

Lexuse uus LM pakub omotenashi tipptaset, mida igas detailis iseloomustab isikupärastatud luksus, mugavus ja heaolu.

 

Neljaistmelise mudeli vahesein on läbipaistvast klaasist ülaosaga, mis võimaldab tagaistmel sõitjatel otse eesolevat teed näha. Vaheseina saab avada ja sulgeda ning vaid nupuvajutusega ka hämardada, kui on soov privaatsuse järele.

 

Salongi valgustab laes ja küljeviimistlusel olev õdus meeleoluvalgustus ning lakke paigaldatud kohtvalgustid, neljaistmelisel mudelil ka põrandatasandil olev kujundvalgustus. Salongi saab täiustada hulga meeleoluvalgustuse värviseadistustega, sealhulgas 14 värvitooniga, mis on jagatud viieks teemaks: tervendav, lõõgastav, virgutav, keskendumist soodustav ja ergastav.

SALONG

VAADE VÄLJA LOOB HEAOLU

Kinnises ruumis olemise tunne võib põhjustada iiveldust, eriti kui vaadata ekraani või lugeda. Selle probleemi kõrvaldamiseks on Lexus teinud LM-i aknad võimalikult suured, et sõitjad näeksid alati, kuidas ja kus auto liigub. Lisaks suurtele küljeakendele on mitteavatavad katuseaknad ja selge vaade ette läbi esiklaasi.

SALONG

TAZUNA-JUHIKOHT

Omotenashi põhimõtetele truuks jäädes on juhikoha kujundamisel keskendutud pisiasjadele samamoodi nagu teistes uutes Lexuse mudelites. Seetõttu on peamiste juhtelementide, näidikute ja ekraanide paigutus kooskõlas Tazuna disainikontseptsiooniga, mis tähendab, et juht saab hoida tähelepanu teel ega pea silmi ja käsi liigselt liigutama. "Tazuna" on jaapanikeelne sõna, mis tähistab hobuse intuitiivset juhtimist ohjade õrna liigutamisega.

 

Juhikoha kujundus annab oma panuse Lexus Driving Signature’i saavutamisse, mis aitab juhil tajuda täielikku kontrolli ja sidet sõidukiga ning mugavust igal sõidul. Selleks et juht tunneks enda ja auto vahel paremat sidet, on rooliratas juhile lähemale toodud ja püstisema nurga alla viidud ning pedaalide ja jalatoe asukoht on täpselt välja arvutatud.

KERE

VÄÄRIKAS ELEGANTS

Uuel LM-il on Lexuse Next Chapteri kujundus, mis lähtub väärika elegantsi teemast. Tulemuseks on ainulaadne ja enesekindla olekuga sõiduk ning proportsioonid, mis muudavad kasutamise ja manööverdamise lihtsaks. Üldpikkus on 5130 mm, laius 1890 mm ja kõrgus 1945 mm. Tänu laiusele, kõrgusele ja 3000 mm teljevahele on tagaistmel sõitjatel avaralt ruumi.

 

Julge esitöötlus kajastab Lexuse uut identiteeti, mis n-ö murrab tuttava spindlikujulise radiaatorivõre. Spindlikuju on kokku surutud, nii et kapoti esiservast allpool oleva kitsa ava all tekib suurem alumise radiaatorivõre osa, mis ühendab esituled. LM-i voolujoonelisust rõhutavad tumendatud esi- ja tagapiilarid, avarusetunnet tekitab aga ümberringi olev suur klaaspind. Tänu suurtele lükandustele on sõidukisse väga mugav siseneda.

 

Sõidukil on 19-tollised sepistatud valuveljed ning värvivalik, sealhulgas kolm süvaläikega sonic-viimistlust, näitab LM-i kõrget taset.

OHUTUS

JUHI OHUTUS

Uusim ohutuspakett sisaldab kokkupõrke ennetussüsteemi laiendatud funktsioone, sh ohuolukordade roolimisabi ja kohanduv kiirushoidik koos ennetava sõiduabiga, mis aitab aeglases linnaliikluses ohutumalt sõita. Juhi jälgimise funktsioon kontrollib pidevalt juhi reageerimisvõimet ning kui hoiatusmärguannetele ei reageerita, peatab auto sujuvalt ja käivitab abi kutsumiseks eCall-süsteemi. Uksed, sealhulgas tagumised lükanduksed, on varustatud Lexuse sujuva elektroonilise luku süsteemiga ja ohutu väljumise abiga, mis hoiatab tagant läheneva liikluse eest ja ennetab tähelepanematut avamist.

 

Sõiduki tarkvara saab ise juhtmevabalt mugavalt värskendada, selleks ei pea esindusse minema.

 

LEXUSE TÄIELIK TURVASÜSTEEM SAFETY SYSTEM+

LM on varustatud viimase põlvkonna Lexus Safety Systemi ning aktiivohutuse ja juhiabisüsteemidega, mida kasutatakse ka uutes NX-i, RX-i ja RZ-i mudelites. Need suudavad tuvastada veel rohkem õnnetusriske ning annavad hoiatusi ja toetavad vajaduse korral rooli liikumist, pidurdamist ja veojõudu, et vältida või leevendada lööki. Ohutussüsteemid on häälestatud töötama loomulikul ja juhile kindlustunnet andval viisil. Süsteemid vähendavad ka sõidukoormust, kontrollivad juhi reageerimisvõimet ja aitavad hoida juhti ärkvel.

LM-i GALERII

Pildid on illustratiivsed. Lõpliku konfiguratsiooni nägemiseks võta ühendust Lexuse edasimüüjaga.

Broneeri teeninduse aeg
Broneeri proovisõidu aeg
Esita kahjuteade
Küsi pakkumist
Kiri varuosadele
Jälgi meie tegemisi:
Broneeri teeninduse aeg
Broneeri proovisõidu aeg
Esita kahjuteade
Küsi pakkumist
Kiri varuosadele
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt