RZ

TÄIELIKULT ELEKTRILINE TÄIUSLIKULT LEXUS

Lexuse eesmärk on muuta Sinu RZ-i kogemus võimalikult sujuvaks ja mugavaks. Ühes komplektis on olemas kõik olulised elemendid, mis võimaldavad nautida fantastilise elektriauto kõiki eeliseid täieliku meelerahuga.

Pilkupüüdva voolujoonelise kerega täiselektriline nelikveoline Lexus RZ 450e on algusest lõpuni elektrilisena ehitatud sõiduk. Takumi meistritööna valminud rooli taga tekib tunne, nagu oleks see tehtud personaalselt Sinule. Selle autoga sõites koged kohe, kuidas enneolematu jäikus, madal raskuskese ning teedrajav DIRECT4 (nelikveosüsteem) veojõukontroll annavad sellele luksuslikule linnamaasturile ülihea reageerimisvõime ja täpse juhitavuse. Kuni 440 km sõiduulatus on saavutatav umbes 30-minutise kiirlaadimisega ning sõiduki aku eluiga ja efektiivsus on oma klassi parimad.

Hind alates: 62 600 €

TÄIELIK MEELERAHU

Lexuse eesmärk on muuta Sinu RZ-i kogemus võimalikult sujuvaks ja mugavaks. Ühes komplektis on olemas kõik olulised elemendid, mis võimaldavad nautida fantastilise elektriauto kõiki eeliseid täieliku meelerahuga.

 

Pane kokku oma RZ  Vaata 360° vaadet  Ava hinnakiri

 

 • ONE MOTION GRIP*, ELEKTROONILINE ROOL

 • UUENDUSLIK AKUTEHNOLOOGIA

 • TAZUNA-JUHIKOHT

 • HÄMARDATAV PANORAAMKATUS

 • NUTITELEFONIGA ÜHILDUMINE / JUHTMETA LAADIMINE / USB-PESAD

 • ELEKTROONILINE LUKK E-LATCH

 • OHUOLUKORDADE ROOLIMISABI

 • TÄIUSTATUD OHUTUSPAKETT – SÕIDURAJA VAHETAMISE ABISÜSTEEM

 • 5-aastane hooldusprogramm hinna sees

 • 10-aastane elektrisõiduki veojõuaku garantii*

 • 10-aastane Lexus Relax garantii*

 • Kogu vajaminev lisavarustus

SÕIDUOMADUSED

TÄISELEKTRILINE RZ 450e ON KOHAL!

RZ 450e on Lexuse esimene akutoitel elektrisõiduk, mis on ehitatud algusest lõpuni elektrilisena. Selle uue elektrisõidukite platvormi (e-TNGA) kvaliteet ja omadused loovad Lexusele omase sõidutunnetuse. Uus e-TNGA platvorm on ääretult tugev, aku on paigutatud tervenisti salongi alla ja moodustab osa sõiduki platvormist.

 

Uus platvorm võimaldab tuua auto raskuskeskme madalamale, mis omakorda parandab tasakaalu, juhitavust ja reaktsioonivõimet. Ülitugevad materjalid ja metallid ning täiustatud ehitusprotsessid tagavad erakordse vastupidavuse ja hoiavad raskuse madalal.

 

Tegemist pole sõidukiga, kus on lihtsalt tavapärase mootori asemel jõuallikaks elektrimootor. See sõiduk tutvustab uudse tehnoloogia potentsiaali, mis väljendub nii jõudluses kui ka sõidumugavuses. Nullsaastega RZ aitab meil liikuda edasi süsinikuneutraalsuse ja kestliku ühiskonna poole.

SÕIDUOMADUSED

ELEKTRILINE E-TELG

See sõiduk on esimene, kus on kasutusel Lexuse uus tehnoloogia ehk Lexuse elektriline e-telg. Tehnoloogia hõlmab mootorit, käigukasti ja elektroonilist juhtimissüsteemi, mis paikneb veorataste vahel. Mudelil RZ 450e kasutatakse e-telgi ees ja taga ning need töötavad koos DIRECT4 nelikveo juhtimissüsteemiga, mis reguleerib asendit, veojõudu ja jõujaotust. E-teljed on vaiksed, tõhusad ja jaotavad veojõudu sujuvalt kõigi rataste vahel. Eesmise mootori võimsus on 150 kW ja tagumisel 80 kW, koguvõimsus on seega 230 kW. Mootorite kompaktsus kajastub ka auto välimuses ning tänu neile on rohkem avarust ka salongis ja pakiruumis.

SÕIDUOMADUSED

DIRECT4 VEOJÕUKONTROLL

RZ 450e on varustatud uue DIRECT4 veojõukontrolli süsteemiga, mis kasutab kaht e-telge. DIRECT4 on Lexuse ainulaadne tehnoloogia, mis kujutab endast nutikat süsteemi, mis tasakaalustab pidevalt esi- ja tagatelje veojõudu, jagades seda automaatselt ja märkamatult. Tänu sellele on auto roolimine stressivaba ja sõiduk on stabiilselt juhitav, intuitiivne kasutamine aga tugevdab juhi ja auto sidet. Eesmist ja tagumist pöördemomenti saab reguleerida nullist sajani või sajast nullini millisekunditega – kiiremini kui ükskõik millises mehaanilises süsteemis. Tänu paremale kommunikatsioonile tee ja rooliratta (või roolihargi) vahel paraneb ka rooli reaktsioonivõime.

JULGE DISAIN

SUJUV E-MOTIONI DISAIN / STIILSED LED-ESITULED

Sujuvast E-Motioni disainikontseptsioonist inspireerituna annab RZ 450e esiosa selgelt aimu, et tegu on täiselektrilise sõidukiga. Kuna tavamootor puudub, siis on mootorikate madalamal ja õhusisselaskeavad väiksemad. Lexuse voolujoonelist signatuurdisaini on kasutatud kolmemõõtmeliselt sõiduki esiosal, tänu millele saadakse uus ja lihtne kuju, mis kajastab tehnoloogilist evolutsiooni, funktsionaalsust ja jõudlust. Esituled on voolujoonelise kerega sarnase kujundusega. Tulede stiilne ja ülikitsas disain rõhutab Lexuse päevatulede L-kuju, põhi- ja suunatuled on vähem silmatorkavad.

JULGE DISAIN

VÕIMAS SILUETT, LAI HOIAK

Auto voolujooneline küljeprofiil on suunatud tahapoole ja loob jõulise silueti, terav esiosa loob mulje võimsusest ja liikumisest. Tagaosa rõhutab linnamaasturile omaseid tunnuseid: mugavat salongi ja jõulisi sõiduomadusi. 2850 mm teljevahe võimendab muljet madalast raskuskeskmest ja heast tasakaalust. Rattad – standardvarustuses 18-tollised, kõrgematel varustustasemetel 20-tollised – asuvad auto nurkades.

JULGE DISAIN

KÕRGTEHNOLOOGILISED TAGATULED, LEXUSE TAGUMINE LOGO

RZ 450e futuristlikku olemust rõhutab tagaosa läbimõeldud kõrgtehnoloogiline disain. Jaotusega tagumine katusespoiler pikendab tagaosa ja parandab auto stabiilsust. Kogu auto laiuses pikendatud LED-valgusriba on Lexuse disaini iseloomulik tunnus. Selle terav minimalistlik välimus loob mulje lihtsusest ja täpsusest ning rõhutab Lexuse uut silmapaistvat märki.

UUENDUSLIK TEHNOLOOGIA

ÜLILAI, 14-TOLLINE PUUTEEKRAAN / 10-TOLLINE TUULEKLAASINÄIDIK

Suure resolutsiooniga 14-tolline puuteekraan on üks suurimaid praegu saadaolevaid ekraane. Ekraani ideaalne paigutus võimaldab seda kasutada sõidu ajal ning pääseda hõlpsalt juurde funktsioonidele, nagu navigeerimine, helisüsteem ja kliimaseade. Lisaks projitseeritakse sõiduki andmed värviliselt otse tuuleklaasile suure, 10-tollise esiklaasinäidiku abil, millelt saad mugavalt vaadata navigeerimisinfot, turvafunktsioone, autoandmeid ja heliseadistusi, ilma et peaksid pilgu teelt kõrvale pöörama. See töötab tänu roolirattal olevatele puutelülititele sujuvalt.

UUENDUSLIK TEHNOLOOGIA

LEXUS LINK PREMIUM CONNECTIVITY

RZ 450e omanikuna saad kasutada kõiki Lexus Link Standard Connectivity paketi funktsioone tasuta kogu auto eluea vältel. Lexus Link Premium Connectivity pakett on esimese nelja aasta jooksul samuti tasuta, seejärel muutub tasuliseks. See sisaldab järgmisi uuenduslikke funktsioone:

 

 • pilvepõhine navigatsioonisüsteem ja häälabiline
 • tee- ja liiklussündmuste info reaalajas
 • kaugjuhitav kliimaseade: kõigil RZ-i varustustasemetel on olemas roolisoojendus, istmesoojendus ja salongitemperatuuri reguleerimise funktsioon
UUENDUSLIK TEHNOLOOGIA

13 KÕLARIGA MARK LEVINSON®-i AUDIOSÜSTEEM

RZ 450e uus 13 kõlariga Mark Levinson® Premium Surroundi süsteem on häälestatud salongi akustiliste omaduste järgi. 224 mm bassikõlari ja 1800 W võimendusega süsteem loob 12 kanaliga võimendi abil heli, mis tekitab kodukinotunde, ja Clari-Fi™ funktsioon taastab digitaalselt tihendatud MP3-failide heli.

OHUTUS

LEXUSE KOLMANDA PÕLVKONNA OHUTUSSÜSTEEM SAFETY SYSTEM+

RZ 450e on varustatud uusima, kolmanda põlvkonna ohutussüsteemiga Lexus Safety System+, mis sisaldab täiustatud ja lisafunktsioone, mis võimaldavad õnnetusohtu paremini avastada. Uue RZ 450e funktsioonide hulgas on lisaks proaktiivne sõiduabi koos rooliabi ja uue juhimonitoriga, mis jälgib juhi väsimuse ja tähelepanu hajumise märke. Lisaks määrab ennetav sõiduabi Proactive Driving Assist esikaamera abil kurvi nurga ja reguleerib kurvile lähenedes ja kurvis asjakohaselt roolimisjõudu.

OHUTUS

KOKKUPÕRKE ENNETUSSÜSTEEM

Lisaks mootorratturite tuvastamisele päevasel ajal võimaldab Lexuse kokkupõrke ennetussüsteem avariisid veel paremini vältida näiteks parem-/vasakpöörde tegemisel ja küljelt läheneva liikluse korral. Samuti tuvastab see ristmikul pööramisel, kas on ohtu kokku põrgata vastutulevate sõidukite või teed ületavate jalakäijatega. Kokkupõrkeid aitab vältida ka ohuolukordade roolimisabi Emergency Steering Assist.

OHUTUS

DÜNAAMILINE RADARIGA KIIRUSHOIDIK

Süsteem kasutab eessõitva sõiduki tuvastamiseks ja sobiva pikivahe hoidmiseks millimeeterlaineradarit ja kaamerat. Kui eessõitev sõiduk peatub, peatub ka RZ 450e. Kui eesolev sõiduk hakkab uuesti liikuma, liigud ka Sina. Kiirushoidik tunneb kiiresti ära ettereastuva sõiduki ning järgib koos sõiduraja hoidmise abisüsteemiga Lane Trace Assist kurvides loomulikku sõidujoont. Dünaamiline radariga kiirushoidik aitab vältida ka välimisel sõidurajal liikuvale aeglasemale sõidukile otsasõitmist.

RZ-i GALERII

Pildid on illustratiivsed. Lõpliku konfiguratsiooni nägemiseks võta ühendust Lexuse edasimüüjaga.

Broneeri teeninduse aeg
Broneeri proovisõidu aeg
Esita kahjuteade
Küsi pakkumist
Kiri varuosadele
Jälgi meie tegemisi:
Broneeri teeninduse aeg
Broneeri proovisõidu aeg
Esita kahjuteade
Küsi pakkumist
Kiri varuosadele
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt